Neden Almanya?
PDF Print E-mail

Münih

 

Almanya ,Türkiyeden bakıldığı zaman sanayii ülkesi olarak görünmesine karşın ,dünyaya mal olmuş yakın zaman tarihi,doğal güzellikleri,kayak merkezlerine yakınlığı,Alplere ve tipik dağ köylerine sahip olması ,ayrıca endüstirininde avrupadaki lider ülkelerinden biri olması sebebi ile kıta coğrafyasındaki destinasyonlar içerisinde yükselen yıldız konumuna gelmiştir.Türk insanı, 50 yıllık Almanya-Türkiye iş geçmişi olsada Almanya hakkında çok fazla bilgiye sahip değildir.Özellikle kış turizmi,doğa turizmi ve endustriel turizm konularında Almanya diğer Ülke turistleri nezdinde destination noktası olarak liderliğini korumaktadır.

Ayrıca Almanya dış ticaretinin önemide Türkiye tarafından bilinmekte ve iki ülke arasındaki dış ticarette 1.ülke konumunu korumaktadır.Özellikle geçtiğimiz yıllarda karşılıklı yapılan iş birlikleri ve yeni iş olanakları 50 yıl önce Almanya’ya işçi olarak gelen kuşakların 4. Jenerasyonunun iş sahibi olması Türkiyenin iş imkanlarının açılması iki ülke arasında trafiği arttırmıştır.

Buradan yola çıkarak iki ülke arasında gün geçtikçe artan gerek iş gerekse turistik trafiğin gereksinimlerinin profesyonellerce yönetilmesi ihtiyacı doğmuştur.